FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 9 Eylül 2019 11 Görüntüleme

55 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

2019\2020 eğitim-öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de başladı. Kent genelinde toplam 55 bin 251 öğrenci ders başı yaptı. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla okullarda açılış programları düzenlendi.75.Yıl İlkokulunda, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül’ün katılımıyla İlköğretim Haftası açılış programı yapıldı.

75.Yıl İlkokulunda düzenlenen yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenine Edirne Valisi Ekrem Canalp’in yanısıra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı ve velililer katıldı.

Törende yaptığı konuşmada il genelinde 155 okulda 10 farklı alanda tasarım ve beceri atölyeleri açılacağını ifade eden Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Bu yıl 155 okulumuzda 10 farklı alanda tasarım ve beceri atölyelerini faaliyete koyacağız. Bunların önemlice bir kısmını önümüzdeki 2 hafta içerisinde faaliyete koymuş olacağız. 2 bölümünü de Ekim ayının 15’ine kadar eğitim öğretimin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Edirne’de, 2019-2020 eğitim, öğretim yılında; okul öncesi eğitim kurumlarında 6 bin 246, ilkokul 1. sınıflarına 4 bin 440, ortaokul 5. sınıflarına 4 bin 127, ortaöğretim 9. sınıflarına 4 bin 104 öğrenci olmak üzere 18 bin 917 öğrenci kayıt edilmiş olup, toplam 55 bin 251 öğrenci eğitim, öğretime devam edecek.

Öte yandan özel okul olan TED Edirne Koleji 2019 – 2020 eğitim öğretim yılına başladı. TED Koleji Okul Müdürü Tayfun Zafer açılış programında yaptığı konuşmasında; “İlköğretim insan hayatının en önemli aşamasıdır, Bu aşamada çocuklarımız okulumuzda öncelikle Atatürk İnkılap ve ilkelerine bağlı, Türk Milletinin manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar olarak yetişecektir.

Gelecekte bu ülkeye hizmet edecek ve çağdaş medeniyet seviyesine çıkaracak çocuklarımızın anne ve babası olan sizler, her şeyden sakınıp, her zorluğa göğüs gerdiğiniz göz bebeğiniz olan çocuklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz. Okulumuzda çocuklarımıza bilimi, teknolojiyi ve sevgiyi bütünleştirip imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zevkli ve eğlenceli hale getirerek eğitimde hayallere ulaşmayı amaçlamaktayız. Geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim, sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili gençler olarak yetiştirileceksiniz. Sizlerin başarısı gelecekte bizleri ve ülkemizi gururlandıracaktır. Başarının sadece çalışmakta olduğunu unutmayınız.” dedi

TED Koleji Kurucusu Murat Er ise Bu işin ilerleyen zamanda en iyisini yapacağımızdan eminiz” diye konuştu. Haber Merkezi

Tema Tasarım | Osgaka.com