FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Güncel 11 Eylül 2019 9 Görüntüleme

Çorlu Treni Katliamı Davası Devam Ediyor

Çorlu tren katliamı davası, dün geç saatlere kadar devam eden sanık savunmalarının ardından bugün mağdur ailelerin ve avukatların beyanları ile devam ediyor.

Çorlu davasında üst düzey yetkililerine soruşturma izni verilmeyen TCDD de davaya katılma talebinde bulundu

Çorlu tren katliamı davasının ikinci duruşması Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde görülüyor.

Dün başlayan duruşmada TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14. Demiryolu Bakım Müdürlüğü’nde Demiryolu Bakım Müdürü olarak görev yapan Turgut Kurt, Çerkezköy Yol Bakım Şefliği’nde Yol Bakım ve Onarım Şefi olan Özkan Polat, Yol Bakım Şefliği’nde Hat Bakım ve Onarım Memuru olarak çalışan Celaleddin Çabuk ile Köprüler Şefi Çetin Yıldırım’ın savunmaları alınmış, ayrıca sanıkların çapraz sorguları yapılmıştı.

“MURATLI’DA BİNENLER BİLETSİZ ÖLDÜ”

Tren faciasında eşini kaybeden Ekrem Tuna; “Muratlı’ya geldiğimizde insanlar trenin üstüne çıkacak durumdaydı. Kondoktür kalabalık nedeniyle bilet kesemedi. Muratlı’dan binenler biletsiz öldü. Hiç kimseye bilet kesilmedi. Benim garibanlarla işim yok, gerçek suçlular ceza alsın. İsa Apaydın, Mustafa Karaşahin hepsinden şikayetçiyim.” ” ifadelerini kullandı


Tren katliamında hayatını kaybeden 5 yaşındaki Ömer Alperen Can’ın annesi Melike Can; “Sağlık Bakanı gelecek diye üzerimi temizlediler. Bana ameliyat giysisi giydirdiler. Ben o saate kadar çamur içindeydim ” dedi.
Kızı Bihter Bilgin’i ve üç akrabasını kaybeden Zeliha Bilgin;” İddianameyi ve o TCDD ile ilişkileri olan kişilerin hazırladığı bilirkişini kabul etmiyorum. Pamukova katliamında gerçek adalet yerini bulsaydı, Çorlu katliamı ve Ankara’daki katliamı olmayacaktı” diye konuştu.
Oğlu Arda Sel’i katliamda kaybeden Mısra Sel: Soru sorduğum için sosyal medyada Ulaştırma Bakanı TCDD eski müdürü İsa Apaydın beni engelledi. Ben sesimi duyurmak istiyorum. Ulaştırma Bakanı, TCDD Genel müdürü ve altındakilerin hepsinden şikayetçiyim. Oğlumun parçalanmış bedenini “A B C denilen 3 ayrı poşetin içindeydi..”bir annemin çocuğunun poşette olduğunu bilmesi kadar kötü bir şey olamaz “ Makbule TUNÇ

Tema Tasarım | Osgaka.com